Kıl Çadır

Kıl çadır Osmanlı zamanından daha öncesine kadar kullanılan bir kıl çadır türüdür. Yörük çadır kıl çadırı olarak osmanlı çadırı oba çadırı gibi zamanla çeşitli isimlerle adlandırılmıştır.

Sıla Kıl Çadır Peker Dokuma olarak 7 kuşaktır kıl çadır üretimi yapmaktayız. Firmamız tarafından yapılan kıl çadırları Türkiye’nin her bir köşesinde rastlanması mümkün haldedir. Öyle ki uzun yıllardan kıl çadırı üretimi ve imalatı yapmakta olduğumuzdan dolayı müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkardık.

[caption id="attachment_14973" align="aligncenter" width="1200"]Kıl Çadır Kıl Çadır[/caption]

Türkiye’nin Lider Firması

Türkiye’de her zaman ilklerin markası olmayı başaran ve takip edilen marka durumuna geldik. Bu duruma gelmek tabi ki bizler için kolay olmadı. Kıl çadırların bakımı sağlığı ve Kıl çadır kurulumundan sonra teknik desteğin verilmesi için Kıl Çadır Ekibini hazırladık. Ekibimizin en önemli özelliği müşterilerimiz için hızlı ve dinamik çözümler üretmesidir.

Kıl Çadır
Kıl çadır üretim imalat ve satışını yapan Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık web sitesidir. Ücretsiz fiyat teklifleri ve modern çizgileri ile yine Türkiye’de bir numara. Yörük çadır ve kıl çadır ile ilgili 7 yıl garantili 4 mevsim dostu kıl çadırlar üretmektedir. Kıl çadır fiyatları talep edilen metrekareye ve kullanılacak olan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Tüm üretimi ve kurulumu yapılan kıl çadırlar garanti kapsamı altındadır.
Osmanlı çadırı olarak bilinen ve çeşitli isimlerle anılan kıl çadırlar günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Restoranlarda kafelerde ve bir çok etkinlikte kullanılır. Geçmişten günümüze aktarılan bu büyük kültür mirası Sıla Kıl Çadır ile üretilmektedir.
Türkiye’nin lider kl çadır firması Sıla Kıl Çadır Peker Dokumacılık, 1870 yılından günümüze kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Firmamız 7 kuşaktan bu yana keçi kılı toplama, kaşmir işleme ve ticareti ve kıl çadır üretim imalat kurulum yapar.
Büyük bir kültür mirasının şimdiki ve önümüzdeki nesillere aktarılmasında lider konumunda hizmet veriyoruz. Kıl çadırların sadece bir ticari araç olmadığını biliyoruz. Buna göre kıl çadır araç olarak tarafımızca görülmemekte olup, amacımızın Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan tarihi yaşatmak olduğunun farkındayız.
Kıl çadırlar alternatiflerine göre bir çok sebepten tercih sebebi olmuşlardır. Kıl çadırlar keçi kılından ip ip dokunarak elde edilir. Keçi kılı özelliği bakımından ise çok güçlü bir yapıya sahiptir. Çadır üretimi tamamlandığında yapısından dolayı kesinlikle herhangi bir haşere giremez. Yılan akrep böcek gibi problemlerle asla karşılaşmazsınız. Ayrıca yine bir başka özelliği yazın sıcak günlerde içerisinin havasını serin bir hava ile kaplarken, kışın soğuk yağmur kara karşı dayanıklıdır.
Tüm çadırlarımız 4 kat kıl çadır ile kurulur ve tam bir koruma sağlanır. Herhangi bir kasıt olmadıktan sonra (kasıtlı olarak çadırı yakmak, kasıtlı olarak kesici bir alet ile çadırı kesmek vb.) tüm çadırlar 7 yıl garantilidir.
Sizlerde tam garanti ve tam hizmet alabilmek için geç kalmayın. Firmamızdan ücretsiz olarak fiyat teklifi alabilir ve siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye’nin Lider Kıl Çadır – Yörük Çadır Firması
SILA KIL ÇADIR PEKER DOKUMA
Cep Tel: +90 533 498 62 10
E-mail: sonerpeker0998@gmail.com
Adres: AYDIN/Nazilli Arslanlı Mahallesi | kıl çadır ve kıl çadırı imalat

Yörük Çadır

Yörük çadırlar esasında diğer çadırlardan farklı malzeme ya da farklı bir düzende değildir. Tek özellikleri çadırların üzerinin düz şekilde değil oval bir şekilde yer almasıdır. Özellikle günümüzde Osmanlı Dönemini anlatan çadırlara göz attığınızda yerleşim yeri olarak kullanılan çadır tipleridir.

Yörük çadır Türklerin zamanında göçebe olarak hayat sürdürmesi sırasından esinlenilerek isimlendirilmiştir. Kurulumu ve taşıması o dönemlerde ağaç karkaslar ile yapıldığından daha kolaydı. Şu anda günlük hayatta daha çok restoran kafeler gibi ve daha bir çok işletme tipinde kullanılmaktadır.

Kıl Çadırların Genel Özellikleri

  • Sıcak havalarda içeride sağlıklı ve serin bir hava muhafaza eder.
  • Soğuk havalarda içeriye kesinlikle soğuk almaz ve sıcak olur.
  • Yağmur kar gibi doğal olaylar karşısında dayanıklı ve sızdırmaz.
  • Dört mevsim dostudur.
  • Kıl çadırlar keçi kılından yapılan iplikler ile dokunur.
  • Yılan, akrep gibi çeşitli haşereler keçi kılından rahatsız olur dolayısı ile çadır içerisine de giremezler
  • Kurulumu alternatiflerine göre daha hızlı ve sağlıklıdır.
  • Kıl çadır fiyatları alternatiflerine göre daha ucuzdur.
  • Türk simgesinin yaşatılması dolayısı ile cazibeli ve çekicidir.

Neden Biz ?

Firmamız kurulum ve imalat noktasında gelinebilecek en üst düzeye gelmiştir. Bununla birlikte üretici firma konumunda olan ve en iyi fiyatlarla en hızlı hizmeti verir. Bunun için kurduğu sağlıklı ve dinamik ekibi 7/24 hizmet vermekten kaçınmaz. Bir çok il ve ilçede şimdiye kadar yaklaşık 1,000 den fazla çadır üretimi imalatı ve kurulumu gerçekleştirmiştir.

Geçmişten günümüze kadar uzanan bu büyük kültür mirasını bir sonraki kuşaklara iletmek üzere hazırız. Sipariş ettiğiniz çadırların tamamı maksimum 7 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Tıpkı atalarımızın bize bıraktığı bu güzelim mirası yaşatmak üzere bizler de şöyle bir atasözü ile açıklayabiliriz. ” Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz”. Zira bu güne kadar Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren firmamız kurulumu yapılan kıl çadırlara ilk defa garanti vererek hizmet vermiştir. Bunun gibi nice nice ilkleri gerçekleştiren firmamızdan fiyat teklifi almadan bir kurulum yapmamanız çıkarınıza olacaktır.

kıl çadır nedir

Kıl Çadır Nedir?

Kıl Çadır Nedir? Kıl çadır nedir denildiğinde aklımıza ilk olarak geçmişte yaşatan türk boyları gelmektedir. Yıllar yıllar önce kullanılan ve son yıllarda oldukça fazla rehavet gören kıl çadır hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Kıl çadırları genellikle keçi kılından imal edilmektedir. Keçi kılı yağmur suyunu geçirmediği ve oldukça dayanıklı olduğu için çokça tercih edilmektedir. Keçi kılları kaşmir…

kıl çadır m2 fiyatları

kıl çadır m2 fiyatları Kıl çadır m2 fiyatları yapılacak olan çadırın türüne ve cinsine göre değişiklik göstermektedir. Kıl çadır Metre kare fiyatları için Sıla kıl çadır peker dokumacılık ile iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz kıl çadır fiyat teklifi almadan karar vermeyiniz. Kıl çadırlar 4 katman olarak yapılır. Bu katmanlar arasında kullanılan branda ya da jüt fiyatları direkt…

Kıl Çadırı Modelleri Ve Osmanlı Kıl Çadırı Üretimi Fiyatları

Kıl Çadırı Modelleri Ve Osmanlı Kıl Çadırı Üretimi Fiyatları

Kıl Çadırı Modelleri Ve Osmanlı Kıl Çadırı Üretimi Fiyatları, uzun ve zorlu işlemlerden oluşan imalat süreçleri göz önüne alınarak oluşturulmaktadır. Keçi kılı üretimi, temizleme, iplik aşamasına geçiş, dokuma ve dikiş aşamalarından geçerek oluşturulan kıl çadırlar dünyanın en kaliteli çadırları olarak tüketiciler ile buluşturulmaktadır. Bu süreçlerin her aşamasında müşterilerini düşünerek hareket eden Sıla Kıl Çadırı, satılık kıl…

Aydın Kıl Çadırı

Kıl Çadırı Osmanlı Çadırı ve Yörük Çadırı Fiyatları

Kıl Çadırı Osmanlı Çadırı ve Yörük Çadırı Fiyatları ile sıla kıl çadırı olarak kıl çadırı üretiminde kaliteli hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Kıl çadır son zamanlar da ülkemizde hızla tanına  ve  kişiler tarafından sevilen ve tercih edilen bir ürün olarak göz önüne çıkmaktadır. Bizler Kıl çadırlarını çok iyi bilen ve geçmişten günümüze yaygın bir şekilde kullanan bir toplumuz.…

kıl çadır özellikleri

Kıl çadır özellikleri Kıl çadır özellikleri Çok uzun zamandır kullanılan keçi kılı çadırlar birbirinden değerli bir çok özellik barındırıyor. Keçi kılı çadırın başlıca özellikleri şöyle: Kıl çadır (kara çadır) keçinin üzerindeki doğal kılından yapılır. Kıl çadırı otağ çadırı olarak kurulabilir. Kıl çadırları sıcağı engeller (Yaz sıcağında çadır ipleri genleşerek uzar bu da çadırın hava almasını…

Kıl Çadır Nedir Ne Değildir

Kıl Çadırı keçi kılından imal edilir. Keçi sırtından alınan kıllar önce renklerine göre ayrılır sonra tarama ve eğirme yapılır. Elde edilen keçi kılı ipliği çözgüye alınarak tezğahlarda dokunmaya başlanır. İşletmemizde üretilen kıl çadırlarında tamamen doğal keçi kılı kullanılmaktadır. Textil atığı ve boya içermez. Mevcut el tezğahlarımız ve sanayi tipi tezgahlarımızla bütün taleplere kapasite ve teknik…