Kıl çadır imalat ve kıl çadır imalatı

Kıl çadır imalat ve kıl çadır imalatı yapan Peker Dokuma ve Sıla Kıl Çadır değerli ziyaretçilerimiz. Yörüklük bir ırk değildir. Yörük geçimini keçi koyun inek gibi hayvanlar ve onlardan elde ettiği yoğurt, süt, yağ, peynir gibi yiyecek maddelerini satarak geçinen, yazın yazlak dediğimiz yaylalarda, kışın da kışlak dediğimiz sahillerde yaşamını sürdüren konar göçer insanlardır.

Ülkemiz deprem ülkesidir. Atalarımızın yüzyıllardır 16 tane devleti kurarak içinde yaşattığı çadırlar kıldan yapılmıştır. Depremden sonra nerede bu devlet, nerede çadırlar diye bağırmaktansa Kızılay’ın dağıttığı çadırlardan çok daha kaliteli olan çadırlarımıza çok küçük paralarla sahip olarak önleminizi alınız.

Çadırlarımız 1. sınıf kıldan fabrika dokuması olup tabakhane kılı değildir. %35 eğimle kurulduğu zaman kesinlikle su geçirmez. Kurulu olduğu sürece güve yemez. Güneşte ve yağmurda hiç toplamadan BEŞ YIL garantilidir. Bu garantiyi altına kaşemizi basarak size sunuyoruz.

Kıl çadır imalat ve Kıl Çadır imalatı hakkında bilgilendirmelere sayfamızda bulabilirsiniz.

kıl çadır imalatKıl çadır imalat ve kıl çadır imalatı

Kıl çadır keçinin kılının öncelikle el makinelerinde (çarklar) veya modern makinelerde ip haline getirilmesi ve sonra bunların yine el tezgahlarında veya fabrikalarda dokunmasıyla elde edilen son derece sağlam çadırlardır. Uzun yıllardır Türklerin ve Türkmenlerin hem ihtiyacı hem de geçim kaynağı olmuş bir uğraştır aslında bu kıl çadır dokuma işi. Özellikle göçebe yaşayan atalarımız kendilerine yine kendi hayvanlarından evler mekanlar yaratmayı başarmışalardır. Kıl çadır günümüzde kafe, restoran ve otel bahçelerini, düğün yerlerini ve daha bir çok mekanı süslemektedir.

  • Keçi kılından imal edilen kıl çadırları, her türlü mekanda kullanılabilir.
  • Kafe restoran ve otel bahçelerinde çok farklı ortamlar oluşturmak için yararlanabilirsiniz.
  • İster bir kaplama olarak isterseniz tamamen çadır kurulumu olarak inşa edilebilir.
  • Otantik bir otağ çadırı, farklı bir yörük çadırı, en eski deyimiyle sade bir kara çadır, padişah çadırı yapmak için en ideal malzeme kıl çadırdır.
  • Fiyatları da bir çok malzemeye göre uygundur
  • 10 yıla kadar olan garantisi ile rahatça çadırınızı kullanabilirsiniz.